2019-05-17

5 kroków do zbudowania silnej reputacji kredytowej Twojego biznesu

Wszyscy wiemy, że utrzymanie dobrej osobistej reputacji kredytowej jest wysoko cenione w naszej gospodarce. Wpływa to na Twoje działania, kiedy próbujesz wynająć mieszkanie, podpisać umowę na abonament telefoniczny, wynająć samochód, uzyskać pożyczkę lub dostać pracę, w której będziesz zarządzał finansami. Dotyczy to również Ciebie jako właściciela przedsiębiorstwa i może wpłynąć na możliwości finansowe Twojej firmy.

W jaki sposób reputacja kredytowa wpływa na Twoją firmę?

Spójrzmy prawdzie w oczy - utrzymanie dobrej reputacji kredytowej jest ciągłym zadaniem i nikt nie chce go pominąć. Oprócz stworzenia silnej reputacji wobec partnerów biznesowych, wiarygodność kredytowa może ułatwić Ci uzyskanie dostępu do finansowania, a co za tym idzie - pomóc w zarządzaniu ryzykiem biznesowym i przepływami pieniężnymi.

W Ferratum każdego miesiąca przyglądamy się tysiącom małych i średnich przedsiębiorstw i jedno możemy powiedzieć na pewno - ocena, planowanie i sukcesywne wdrażanie strategii poprawy reputacji kredytowej to najlepszy sposób na zwiększenie szans otrzymania kapitału obrotowego w dowolnym momencie, w którym możesz go potrzebować. 

Radzimy, abyś skupił się na następujących działaniach w celu poprawy i zarządzania swoją reputacją kredytową.

1. Zarządzaj odpowiedzialnie finansami Twojej firmy

Prawdopodobnie już wiesz, a przynajmniej masz jakiś pomysł na to, jak działa biznesowa ocena kredytowa, może nawet opracowujesz procesy mające na celu utrzymanie i poprawę Twojej reputacji kredytowej.

Według wielu profesjonalnych doradców najlepszym sposobem na wzmocnienie pozytywnej reputacji kredytowej jest zapewnienie, że finanse przedsiębiorstwa są zarządzanie odpowiedzialnie.

Ale co to znaczy? Mówiąc najprościej, upewnij się, że konsekwentnie płacisz sprzedawcom na czas.

Ma to duży wpływ na reputację kredytową, ponieważ historia płatności jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem decydującym o tym, czy tworzymy pozytywny rating kredytowy firmy.

2. Ignorowanie Twojej osobistej historii kredytowej to błąd

Twoja osobista historia kredytowa pozostaje ważnym czynnikiem przy ocenie zdolności kredytowej Twojej firmy, zwłaszcza na początkowym etapie jej rozwoju.

Możesz poprawić pozycję finansową swojej firmy, rozwijając pozytywne zarządzanie finansowe w życiu osobistym i biznesowym. Dlatego właśnie ważne jest, aby utrzymać solidną osobistą ocenę kredytową.

Możesz zacząć od opracowania procedury sprawdzania osobistej i biznesowej reputacji kredytowej oraz upewniania się, że raportowane dane są dokładne.

3. Otwarcie konta kontroli biznesowej

Innym ważnym aspektem jest oddzielenie księgowości osobistej i firmowej. Oznacza to oddzielne konta bankowe i oddzielne karty kredytowe. Pomoże to uniknąć nieporozumień z urzędem skarbowym i braku jasności podczas uzgadniania wydatków.

4. Narzędzia monitorowania kredytowego

Ponieważ rating kredytowy Twojej firmy może się zmienić dość szybko, ważne jest, abyś śledził te zmiany na bieżąco i mógł łatwo podjąć odpowiednie działania, jeśli cokolwiek wymaga poprawy.

Wykonuj własne badania i pamiętaj, że niektóre narzędzia monitorowania kredytowego mogą powiadamiać Cię automatycznie, gdy zmieniają się Twoje wyniki i oceny.

5. Praca nad utrzymaniem spójnej tożsamości biznesowej

Jeśli chcesz, aby Twoja firma była postrzegana jako profesjonalny podmiot, powinieneś zachować spójną tożsamość biznesową w ramach całej komunikacji. Możesz sprawdzić, czy używasz tej samej nazwy firmy, adresu i numeru telefonu we wszelkiej korespondencji, fakturach i materiałach marketingowych, a także w mediach społecznościowych.

Może to nie być proste zadanie, zważywszy na to, z ilu narzędzi internetowych możemy dziś korzystać, ale pomoże oddzielić osobistą tożsamość od tożsamości biznesowej. To ułatwi biurom oceniającym biznesową wiarygodność kredytową gromadzenie dokładniejszych danych dotyczących Twojej firmy.

Podsumowując, oto kilka kroków, od których możesz zacząć:

  1. Płać swoim partnerom/dostawcom w odpowiednim czasie
  2. Zwróć uwagę także na swoją osobistą historię kredytową
  3. Posiadaj osobne konta bankowe
  4. Monitoruj swoją osobistą i biznesową reputację kredytową 
  5. Pracuj nad zachowaniem spójnej tożsamości biznesowej

Mamy nadzieję, że ten artykuł Ci się podobał. Bądźmy w kontakcie!