2019-08-16

Darmowe narzędzia i zasoby online dla przedsiębiorców

Pierwsze lata przedsiębiorczości są zawsze pełne wyzwań. Z drugiej strony istnieje wiele dobrych, innowacyjnych i bezpłatnych narzędzi, które pomogą Ci dużo łatwiej przejść przez te wyzwania. Ich znalezienie może być jednak kłopotliwe - internet jest zalany reklamami i propozycjami płatnych narzędzi. A większość Twojego budżetu prawdopodobnie jest już przeznaczona na finansowanie pomysłów, które rozwijają Twój biznes... Właśnie dlatego postanowiliśmy znaleźć najbardziej przydatne, ale  bezpłatne narzędzia i zasoby/źródła informacji dla przedsiębiorców.

Oto narzędzia, z których stworzyliśmy naszą listę:

Ucz się i rozwijaj swój biznes

Coursera

Prawdopodobnie już słyszałeś o Coursera -  uważamy, że wygrywa eliminacje do naszej listy...  Darmowe zajęcia online od ponad 80 najlepszych uniwersytetów i organizacji!

Grow with Google

Grow with Google oferuje bezpłatne szkolenia i narzędzia, dzięki którym możesz rozwijać swoje umiejętności, karierę lub biznes jako przedsiębiorca. To narzędzie może być świetnym  źródłem informacji, aby lepiej zrozumieć rynek cyfrowy lub może stanowić dla Ciebie szkolenie z ekspansji międzynarodowej Twojego biznesu.

Google Trends

Google Trends analizuje popularność najczęstszych zapytań w wyszukiwarce Google w różnych regionach i językach. Witryna korzysta z wykresów do porównywania liczby wyszukiwań różnych zapytań w określonym czasie, aby pomóc Ci właściwie opowiedzieć wspaniałe historie o swoich produktach lub usługach.

Google for Startups

Google for Startups tworzy listę bardzo pomocnych narzędzi i najlepszych praktyk, aby skierować początkujących przedsiębiorców we właściwą stronę.

Meetup 

Meetup to usługa służąca do koordynowania grup internetowych, które organizują wydarzenia bezpośrednie dla osób o podobnych zainteresowaniach. Wyszukaj grupy w naszej okolicy i sprawdź czy możesz spotkać lokalnych przedsiębiorców, omówić strategie i podzielić się z nimi historiami sukcesu.

Medium 

Medium to internetowa platforma wydawnicza, miejsce, w którym słowa mają znaczenie, a czytelnicy mogą sięgnąć do mózgów najbardziej wnikliwych pisarzy, myślicieli i powieściopisarzy  na świecie, aby dowiedzieć się więcej o ich sukcesach i sposobie radzenia sobie z wyzwaniami.

Koncentracja a prowadzenie firmy

Cold Turkey 

Unikaj rozpraszania uwagi, tymczasowo blokując się przed rozpraszającymi uwagę witrynami.

Trello

Trello jest doskonałym narzędziem do zarządzania projektami i zadaniami. Wykorzystuje tablice wizualne, które można łatwo dostosować do aktualnych potrzeb; które można udostępniać i które pozwalają na umieszczenie wielu szczegółów na każdej karcie.

Darmowe narzędzia do zwiększenia skuteczności działań marketingowych

MailChimp

Ich bezpłatny plan został stworzony specjalnie dla nowych firm, które chcą zwiększyć liczbę odbiorców dzięki kampaniom e-mail. MailChimp zawiera wszystkie podstawowe informacje potrzebne do rozpoczęcia działań marketingowych. Bezpłatny plan obejmuje do 2000 kontaktów i 10 000 wysyłek miesięcznie, z dziennym limitem wysyłania 2000.

Google My Business

Dzięki tej usłudze możesz utworzyć bezpłatny profil biznesowy na Google My i zarządzać nim. Pomoże Ci to w dotarciu do lokalnych klientów w wyszukiwarce Google i Mapach, a to ułatwi Ci nawiązanie z nimi kontaktu.

Facebook for Business

Facebook for Business udostępnia najnowsze wiadomości, wskazówki i najlepsze praktyki, które pomogą Ci osiągnąć cele biznesowe.

Canva

Dzięki temu bezpłatnemu narzędziu online możesz tworzyć piękne projekty i grafiki razem ze swoim zespołem. Canva bazuje na bardzo prostej funkcji "przeciągania i upuszczania" oraz gotowych layoutach do projektowania, udostępniania i drukowania wizytówek, logo i prezentacji.

Pixlr

Pixlr zapewnia bardzo przydatny darmowy edytor zdjęć online. Możesz łatwo dodawać efekty, filtry, nakładki i korzystać z wielu innych specjalistycznych narzędzi tak, aby Twoje zdjęcia były wyjątkowe

Chcielibyśmy usłyszeć także od Ciebie o bezpłatnych narzędziach, które okazały się najbardziej przydatne dla Ciebie i dowiedzieć się  jak dobrze je wykorzystałeś! Podziel się z nami swoimi przemyśleniami, wysyłając do nas wiadomość e-mail na adres: pomoc@ferratumbusiness.pl