2019-07-03

Jak zakwalifikować się do pożyczki dla małych firm?

Wielu właścicieli małych firm uważa, że nigdy nie będą kwalifikować się do pożyczki biznesowej, ponieważ zostali już  odrzuceni przez bank – ale to nieprawda. Istnieją różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniu pożyczek biznesowych. Jednym z nich jest poszukiwanie innych rodzajów pożyczkodawców.

Nie musisz koniecznie mieć doskonałego ratingu kredytowego lub prowadzić biznes minimum kilka lat, aby uzyskać kredyt biznesowy. Pożyczkodawcy biznesowi zazwyczaj sprawdzają bardzo różnorodne aspekty, aby zdecydować czy zaoferują Ci kredyt biznesowy, czy nie. Jakie czynniki możemy tu uwzględnić?

1. Spełnienie minimalnych wymogów dotyczących uzyskania pożyczki biznesowej

Spełnienie minimalnych wymagań pożyczkodawcy sprawi, że będziesz silnym kandydatem do pożyczki biznesowej. Niektórzy kredytodawcy mogą oferować pewną elastyczność, ale Twoja najlepsza szansa na zatwierdzenie wniosku to spełnienie wszystkich wymogów pożyczkodawcy.

Ważna jest więc także możliwość dostarczenia szybko właściwych  dokumentów dodatkowych, co również pomoże Ci uzyskać silniejszą kandydaturę w ubieganiu się o pożyczkę biznesową.

2. Posiadanie przemyślanego  biznesplanu

Posiadanie konkretnego i dobrze zbudowanego biznesplanu zapewni wgląd w sposób prowadzenia działalności i planowania rozwoju firmy. Może to dać kredytodawcy większe zaufanie do Twojej firmy, zwiększając tym samym szanse na zatwierdzenie kredytu biznesowego.

Jeśli chcesz poznać inne opcje uzyskania finansowania, sprawdź faktoring.